Гіалуронова кислота захопила світ засобів для догляду за шкірою. Її часто рекламують як потужний інгредієнт, який обіцяє змінити вашу шкіру та відкрити секрет молодої та сяючої шкіри. Від сироваток і кремів до наповнювачів і масок, гіалуронова кислота всюдисуща в індустрії краси, але що це таке і чому вона набула такої популярності?

У цьому матеріалі ми розповімо про найбільш вражаючі особливості та властивості гіалуронової кислоти, що стоять за її чудовими перевагами для догляду за шкірою. Ми розкриємо її роль у підтримці здоров’я шкіри, її унікальну здатність надавати й утримувати вологу, а також те, як вона може наповнити, зволожити та омолодити шкіру. 

 

Що таке гіалуронова кислота?

Гіалуронова кислота (ГК) — це природний глікозаміноглікан, який міститься в сполучній тканині організму. Глікозаміноглікани - це довгі нерозгалужені вуглеводи або цукри, які називаються полісахаридами.

Також гіалуронова кислота вважається активним інгредієнтом, який здавалося б, міститься у кожній категорії продуктів для догляду за шкірою — сироватках, миючих засобах, зволожувачах тощо. Причина цього в тому, що гіалуронова кислота не тільки показує ефективність, коли справа доходить до зволоження шкіри, але й мінімізує ознаки старіння, оскільки помякшена, зволожена шкіра робить тонкі лінії та зморшки менш помітними.

Гіалуронова кислота — це липка, слизька речовина, яку організм виробляє природним шляхом. Вчені виявили гіалуронову кислоту по всьому тілу, особливо в очах, суглобах і шкірі. Вона діє як подушка та мастило в суглобах та інших тканинах.

У косметичних цілях використовуються різні форми та концентрацію гіалуронової кислоти. Обирайте необхідні пропорції разом із спеціалістом.

Гіалуронова кислота:

  • може впливати на те, як організм реагує на травму, і допомагати зменшити набряк.

  • є основним компонентом, який дбає про здорову структуру шкіри  

  • відповідає за м'якість дерми і зволожений вигляд. 

Пацієнти, які борються зі старінням найчастіше отримують рекомендації спеціалістів у виборі гіалуронової кислоти. Адже вона відіграє ключову роль у процесі загоєння різного характеру ран, що зменшується з віком, роблячи нас більш сприйнятливими до в’ялості та зморшок. ГК — це не просто модний інгредієнт, а основний продукт у вашому щоденному догляді за шкірою.

 

Які переваги гіалуронової кислоти?

  • боротьба з ознаками старіння, зволожуючий ефект

  • загоєння ран

  • мінімізація зморшок

  • підвищення еластичності шкіри

  • можна лікувати екзему

  • зменшує почервоніння обличчя

Гіалуронова кислота, як один із основних активних компонентів діє у зволожуючих засобах лінійки ELEGANT_GROUP:

  • Відновлюючий крем Dermolite Replenishing (0,2%)

  • Крем для сухої шкіри Dermolite Uronic (0,2%)

  • Dermolite Ceramide (0,2%)

 

Чому гіалуронова кислота приваблює пацієнтів і лікарів? 

Гіалуронова кислота може зв’язувати воду у 1000 разів більше своєї ваги! Іншими словами, вона функціонує як зволожувач і утримує молекули води на поверхні вашої шкіри, щоб зберегти її красивою, сяючою та зволоженою.

Щоразу, коли ми говоримо про добре зволожену шкіру, ми в основному маємо на увазі шкіру з високим вмістом води. Але існує термін “трансепідермальна втрата води”, або скорочено TEWL. Це науковий термін для вимірювання того, скільки води випаровується зі шкіри.

Коли продукт запобігає TEWL, це означає, що він підтримує вашу шкіру зволоженою, попереджаючи її втрату. Гіалуронова кислота здатна сповільнювати швидкість випаровування води з поверхні шкіри.

 

Чи є побічні ефекти від використання гіалуронової кислоти?

На щастя, сама по собі ГК не викликає алергічних реакцій, оскільки наш організм також виробляє її.

Цей святий грааль гідратації може мати непередбачені побічні ефекти. Існують деякі різновиди ГК, які є дещо суперечливими, і підвищений рівень насправді пов’язаний із запальними захворюваннями шкіри, такими як псоріаз.

Можливі побічні ефекти використання гіалуронової кислоти в кремах можуть включати:

  • Подразнення шкіри: деякі люди можуть відчувати подразнення шкіри, почервоніння, свербіж або висип після нанесення крему з гіалуроновою кислотою. Це може бути пов’язано з алергічною реакцією або чутливістю до компонентів.

  • Висипання: гіалуронова кислота зазвичай не є комедогенною, тобто не повинна закупорювати пори. Однак у рідкісних випадках можлива поява висипів в осіб із чутливою шкірою або шкірою, схильною до вугрів.

  • Сухість: у деяких випадках гіалуронова кислота може мати протилежний ефект і фактично спричиняти сухість або лущення, особливо якщо повітря сухе або якщо продукт неправильно складено чи застосовано.

  • Рідкісні побічні реакції: хоча й рідко, у деяких людей можуть виникати більш серйозні алергічні реакції або побічні ефекти гіалуронової кислоти, такі як набряк, печіння або утруднене дихання. 

Якщо ви відчуваєте будь-які серйозні симптоми, негайно припиніть використання та зверніться до лікаря.

Гіалуронова кислота - запорука глибокого зволоження, а отже і здорового вигляду шкіри. Дбайте щодня про достатнє зволоження шкіри, як з лікувальною метою, так і з профілактичними цілями.