Якщо ви любитель активного відпочинку, ви знаєте, наскільки важливо захищати свою шкіру під час перебування на сонці.

 

Якщо цього не зробити, ви можете нарікти себе на сонячні опіки, фотопошкодження, передчасне старіння або навіть рак шкіри. Інша річ, яка може статися: це поява своєрідних “мелазмових вус”, також відомі як “сонячні вуса”.

 

Подібне забарвлення шкірі у зоні над верхньою губою може бути для вас непривабливим та створювати вам неабиякий дискомфорт.

 

У цій статті ми поділимось із вами інформацією про мелазму у зоні над верхньою губою та надамо кілька порад щодо того, як можна запобігти появі темних плям у цій ділянці.

 

Що викликає вуса від мелазми?

Перш ніж перейти до визначення “мелазмових вус”, ми повинні зробити крок назад і поговорити про їх головну причину  — меланін.

 

Таке небажане забарвлення є результатом надлишку меланіну. Меланін — це речовина, яка надає нашим очам і шкірі колір.

 

Меланоцити, пігментні клітини, розташовані у внутрішньому шарі епідермісу, відповідають за вироблення меланіну. Коли утворюється надлишок меланіну, шкіра темніє. Результат цього процесу відомий як –  “гіперпігментація”.

 

Мелазма також відома як хлоазма або “маска вагітності”. Але вагітність далеко не перша причина появи забарвлення.

 

Мелазма – досить поширений пігментний розлад і, по суті, є гіперпігментацією. Мелазма може проявлятися у вигляді симетричних або асиметричних темних (коричневих)  плям на відкритих ділянках тіла, особливо часто зустрічається на обличчі.

 

Отже, які причини “мезмових вусів”?

Темні плями над верхньою губою викликані складною взаємодією впливу сонця, генетикою, гормональними впливами, захворюванням щитовидної залози та ліків, які призводять до молекулярних сигналів у шкірі. Результатом є надлишок меланіну у внутрішньому та зовнішньому шарах шкіри.

 

Важливо зазначити, що певні засоби по догляду за шкірою можуть сприяти розвитку темних плям. Тому, ми радимо перед застосуванням нових засобів для догляду за шкіру, що у складі містять ретиноїди, або ж кислоти, звернутись за консультацією до дерматолога.

 

Як боротись із “мелазмовими вусами”?

Темні плями, насправді, важко піддаються лікуванню, оскільки вони можуть часто рецидивувати (повертатися). Натомість, якщо підійти комплексно до цією проблеми шкіри,  ваше лікування може бути повністю успішним та невдовзі ваше відображення у дзеркалі вас радуватиме.

 

Схеми лікування зазвичай включають:

  • Уникнення сонячних променів та/або захист від сонця;

  • Застосування місцевих препаратів у комплексі зі спеціальними засобами для догляду. До комплексу входить крем Eleneon-H, крем Vitashine Max та засіб для щоденного вмивання Vitashine Face Wash;

  • Іноді, у надскладних випадках, це можуть бути пероральні ліки та лазерна терапія.

 

Якщо ви у пошуку способів як позбутися мелазми, спершу поговоріть із сертифікованим дерматологом. Лікар допоможе запобігти додатковим ускладненням і знайти варіанти лікування, які відповідають вашим косметичним цілям.

 

Профілактика темних плям над губою

Перше, що необхідно врахувати, щоб уникнути потемніння на шкірі, це обмеження перебування на сонці та використання сонцезахисного крему, особливо на обличчі, може допомогти запобігти виникненню мелазми.

 

Обираючи сонцезахисний крем, врахуйте, щоб засіб мав як хімічні та фізичні фільтри, при цьому найвищий ступінь захисту (50+), а також спроможність захищати від УФ променів типу А і В. Таким вимогам відповідає сонцезахисний крем UveeLite SPF 50+.

 

Наступний етап у профілактиці – застосування крему Vitashine Peptide для регулярного догляду за шкірою, що схильна до гіперпігментації з метою запобігання її появи.

 

Пам'ятайте, позбутись повністю мелазми досить складно, але можливо вийти у стан ремісії. Тому попередження появи темних плям та захист від подразників - найвдаліше рішення.