Якщо ви раніше використовували ретиноїди та AHA-кислоти, то напевно знаєте, що ретиноїди діють глибоко в шарах шкіри. Натомість, AHA-кислоти працюють лише на верхніх шарах дерми. Тому поєднання цих двох інгредієнтів може здатися чудовим способом створення надпотужного коктейлю для догляду за шкірою.
Але чи справді це так працює? Чи може поєднання цих інгредієнтів для догляду за шкірою справді творити чудеса з вашою шкірою — чи навпаки, викликати подразнення і спричинити серйозні проблеми зі шкірою? Читайте далі, щоб дізнатися.
Як працюють кислоти?
Гліколева чи молочна кислоти, які присутні у багатьох доглядових та лікувальних засобах належать до сімейства альфа-гідроксикислот (AHA). Ці кислоти діють як хімічні ексфоліанти, розчиняючи зв’язки, що зберігають ороговівші клітини на поверхні вашої шкіри. Така властивість кислот спонукає шкіру позбавлятися від цих клітин, залишаючи, в результаті, гладеньку здорову шкіру під нею.
AHA-кислоти також працюють як зволожувачі, при цьому допомагають втягувати вологу в шкіру, щоб зберегти її зволоженою надовго.
Як працюють ретиноїди?
Ретиноїди, з іншого боку, належать до сімейства похідних вітаміну А. Вони сприяють оновленню клітин шкіри та допомагають запобігти склеюванню залишків кератину з клітинами шкіри, які в подальшому закупорють пори.
Ретиноїди також здатні:
-
посилити вироблення колагену;
-
вирівняти тон шкіри, що зазнала змін після акне;
-
швидко загоювати запальні елементи;
Поєднання. Можливе чи ні?
Загалом, можливість поєднання ретиноїдів та AHA-кислот залежить від вашої шкіри, складу продуктів, які ви хочете поєднати, та будь-яких інших продуктів, якими ви користуєтеся регулярно.
Іноді такі поєднання можуть бути ефективними проти гіперпігментації, спричиненої акне, за умови, якщо у вас не особливо чутлива шкіра і формули чи концентрації компонентів не подразнюють шкіру, ваша шкіра може переносити ці два інгредієнти одночасно.
Однак експерти зазвичай не радять використовувати обидва інгредієнти одночасно, оскільки це може призвести до сухості та подразнення шкіри. Замість цього ви можете спробувати чергувати їх у різні дні, щоб допомогти шкірі адаптуватися.
А як щодо BHA?
Говорячи про AHA, важко ігнорувати бета-гідроксикислоти (BHA). Адже їх властивості схожі, оскільки вони також хімічно відлущують шкіру. Але водорозчинні AHA переважно діють на поверхню вашої шкіри, а BHA, з іншого боку, можуть глибше проникати у пори. До BHA-кислот належить саліцилова кислота, яка підійде власникам жирної шкіри. Відомо, що BHA очищують пори, зменшують висипи, мають протизапальні та заспокійливі властивості.
Чи можливе одночасне використання AHA, BHA та ретиноїдів в одній схемі?
Знову ж таки, все залежить від вашої шкіри та формул, які ви вже використовуєте, а також тих, які ви хочете додати.
Поєднання AHA і BHA кислот може вражати своїми результатами.
Зверніть увагу!
AHA і BHA кислоти є ексфоліантами. Ексфоліанти - це засоби, які направлені на глибоке очищення шкіри від ороговілих клітин. Тому краще уникати накладання їх прямо один на одного та використовуйте їх у різний час доби, у різні дні або навіть на різних частинах обличчя, якщо потрібно.
Гарним варіантом буде їх раціональне комбінування у спеціальних засобах. Наприклад, у пінці для вмивання Glycolite Max. У засобі діє:
-
Саліцилова кислота - 2%
-
Гліколева кислота - 6%
-
D-пантенол, вітамін Е
Додавайте у свій догляд будь-який новий продукт поступово. Почніть з одного засобу та використовуйте його лише один або два рази на тиждень. Якщо ваша шкіра добре реагує, відсутній дискомфорт та інші неприємні симптоми, можете продовжити застосовувати препарат і надалі.
Уникайте використання обох інгредієнтів одночасно, оскільки це може призвести до подразнення. Натомість, якщо ваша шкіра може впоратися з обома інгредієнтами в один день, ви можете спробувати використовувати AHA вранці та ретиноїди ввечері, або навпаки.
AHA і ретиноїди мають багато переваг для шкіри.
Якщо ваш лікар рекомендує їх одночасне використання і ви бажаєте отримати найкращий результат при вашій патології, а шкіра сприятливо реагує, поєднання обох компонентів цілком можливе.
У вас залишаються питання чи сумніви? Найкращим рішенням буде очна консультація з лікарем-дерматологом. Лише спеціаліст може професійно коригувати лікування.