Шкіра, що схильна до гіперпігментації потребує особливого догляду впродовж року. Адже повністю усунути ознаки гіперпігментації дуже важко, але є кроки, які ви можете вжити, щоб зменшити або запобігти появі темних плям, допомагаючи вашій шкірі довше виглядати молодшою. Що таке гіперпігментація? Що її викликає та яких профілактичних заходів слід дотримуватись щоб попередити її прогресування? Розказуємо більше.

 

Що таке гіперпігментація?

Гіперпігментація шкіри — це коли певні ділянки шкіри темніші за решту. Це досить поширена проблема шкіри, яка може займати як невеличкі, так і більші ділянки шкіри або, у рідкісних випадках, навіть усе тіло.

Гіперпігментація виникає, коли ваша шкіра виробляє більше меланіну, ніж зазвичай. Меланін — це пігмент, який відповідає за колір шкіри. Надлишок пігменту відкладається глибоко в шкірі, надаючи їй темніший вигляд, ніж шкіра навколо неї.

 

Причини появи гіперпігментації

Серед основних та розповсюджених причин гіперпігментації виділяють наступні:

 

  • Пошкодження сонцем. Ні для кого не секрет, що УФ-промені сонця шкідливі для вашої шкіри. Насправді, вони відповідають до 80 відсотків ознак передчасного старіння шкіри. Одним із таких ознак може бути гіперпігментація у вигляді пігментних плям через тривале перебування на сонці.

  • Генетична схильність. Часто пігментація прослідковується при спадковій недостатності колагенових волокон, яка може викликати руйнування опорних шарів шкіри і попадання в глибші шари шкіри пігменту.

  • Старіння шкіри. Після 40 років у деяких людей з'являються характерні вікові пігментні плями. Зазвичай вони розташовуються на обличчі, шиї чи/та руках. Це результат активного синтезу меланіну і наслідок його нерівномірного розподілу в шарах шкіри, а також зміни гормонального балансу і природного старіння організму.

  • Хлоазма (мелазма). Темні плями на обличчі зазвичай можуть свідчити про гормональні зміни. Здебільшого, але не виключно, це пов’язано з гормонами вагітності. 

  • Постзапальна гіперпігментація. Коли ваша шкіра проходить через фазу запалення, таку як акне або екзема, вона може посилитися і утворити темні плями після загоєння.

 

Як запобігти появі гіперпігментації

Хоча не всім причинам гіперпігментації можна запобігти, але є деякі поради, яким ви можете слідувати, щоб запобігти певним випадкам гіперпігментації:

 

  1. Уникайте прямих сонячних променів. Намагайтеся триматися подалі від сонця в години пік з 10:00 до 14:00. 

  2. Використовуйте головні убори. Затініть обличчя і шкіру голови капелюхом з широкими полями.

  3. Включіть у свою процедуру спеціальний доглядовий засіб для шкіри схильної до гіперпігментації. Наприклад, крем Vitashine. У складі крему працює збалансований комплекс компонентів, що впливають на всі основні етапи утворення та розподілення меланіну в шкірі. Комбінація: люміскіну, арбутіну та койєвої кислоти знижує вироблення нового меланіну за рахунок інгібування синтезу терозинази. Ніацинамід - інгібує перенесення меланосом. Гліколієва кислота знижує дисперсію меланіну в шкірі за рахунок посиленню оновлення епідермісу.  А у комплексі ніацинамід з гліколієвою кислотою допомагають усуненню наявного меланіну. Антиоксиданти, що входять до складу M-Shuttle-SC сприяють омолодженню та дбають про шкіру.

Комплексний підхід у профілактиці гіперпігментації з кремом Vitashine дбатиме про всі рівні, етапи та ланки в процесі меланогенезу та надасть шкірі здорового кольору.

  1. Нанесіть SPF. Вибирайте засоби захисту від сонця з найвищим рівнем захисту. Рекомендуємо використовувати сонцезахисний засіб UveeLite 50+. Крем дбатиме про захист від негативного впливу УФ променів, зволожуватме та заспокоюватиме шкіру.

 

Серед великої кількості причин появи пігментації, пошкодження від сонячних променів - є основною причиною появи плям гіперпігментації. Дбаючи про захист шкіри ви можете запобігти пошкодженню від сонця. Застосовуйте спеціальний профілактичний крем Vitashine, що контролює перенос меланом та нейтралізує дію вільних радикалів.