Коли мова йде про захист шкіри від сонячного впливу, важливо розуміти різницю між UVA та UVB променями, адже вони мають безпосередній вплив на стан вашого здоров’я. Такі абревіатури ви часто бачите на упаковках сонцезахисних засобів, але що вони означають? І що ще важливіше, як ці ультрафіолетові промені можуть нашкодити вам? Пропонуємо розібратись.

 

Що таке UVA та UVB?

 

UVA означає ультрафіолет A, а UVB — ультрафіолет B. Це два типи ультрафіолетового випромінювання (УФ-випромінювання) від сонця, яке досягає землі та мають різний вплив на нашу шкіру. Розуміння відмінностей цих променів має вирішальне значення для здоров’я вашої шкіри.

 

UVA, або УФ-випромінювання А — це тип сонячного випромінювання, яке становить значну частину сонячного світла, що досягає поверхні Землі. На цей тип припадає близько 95% УФ-випромінювання, впливу якого ми зазнаємо щодня. Промені UVA мають більшу довжину хвилі порівняно з UVB, коливаючись від 315 до 400 нанометрів. Така хвиля дозволяє променям глибше проникати у шкіру, зокрема в дерму, яка є найтовстішим шаром шкіри. Це глибоке проникнення променів може призвести до довгострокових змін шкіри та пошкоджень.

 

UVA-промені вважаються основними причинами старіння шкіри та появи зморшок (фотостаріння). Вони можуть пошкодити колагенові волокна в шкірі, що призведе до втрати еластичності та утворення зморшок. Згодом цей вплив може призвести до видимих ​​змін у текстурі та зовнішньому вигляді вашої шкіри, через що наступає передчасне старіння.

 

До того ж UVA-промені присутні протягом усього світлового дня і можуть проникати через хмари та скло. Це означає, що ваша шкіра може піддаватися впливу UVA-випромінювання навіть у похмурий день або коли ви перебуваєте в приміщенні біля вікна. Ці промені викликають вироблення меланіну, пігменту, що відповідає за колір шкіри, що призводить до засмаги, яку деякі люди вважають бажаною. Однак важливо пам’ятати, що загар – це реакція на пошкодження, оскільки клітини шкіри сигналізують про те, що шкіра була пошкоджена УФ-випромінюванням.

 

На додаток до цих ефектів, UVA-промені також можуть посилити шкідливий вплив UVB-променів, а тривале опромінення може збільшити ризик певних типів раку шкіри. Тому комплексний захист від сонця повинен захищати вашу шкіру як від UVA, так і від UVB випромінювання.

 

Що таке UVB?

UVB-промені становлять лише близько 5% сонячних променів, які впливають на людей. Натомість, їх вплив на шкіру значно потужніший. Хоча UVB і мають коротшу довжину хвилі, ніж UVA, коливаються від 280 до 315 нанометрів. Їх коротша довжина хвилі означає, що вони в основному поглинаються поверхневим шаром шкіри, епідермісом. Саме ця взаємодія на рівні поверхні відрізняє UVB від UVA променів та їх вплив на нашу шкіру.

 

УФ-промені є головними винуватцями сонячних опіків, болісного запалення шкіри, спричиненого пошкодженням клітин шкіри. Вони безпосередньо пошкоджують ДНК у клітинах шкіри, що призводить до почервоніння та дискомфорту, пов’язаних із сонячним опіком.

 

Як же правильно перебувати на сонці, щоб отримати вітамін D?

Вітамін D в організмі утворюється під впливом УФ-променів, а саме променів типу В (UVB). Коли UVB-промені взаємодіють з певними молекулами у шкірі, це запускає хімічний процес, який призводить до виробництва вітаміну D, важливої ​​поживної речовини, яка допомагає підтримувати здоров’я кісток і зубів, а також імунну систему. Потрібно зауважити, що УФ-випромінювання не є постійним протягом дня. Його інтенсивність залежить від пори року, місця та часу доби. Він найсильніший між 10:00 і 16:00 годинами, а також у літні місяці. На відміну від UVA, UVB промені практично не проникають через скло.

В Україні досить приймати "сонячні ванни" протягом 10-15 хвилин з 10:00 до 15:00 з квітня по жовтень, щоб у нашій шкірі синтезувалася достатня кількість вітаміну D.

 

Шкідливий вплив УФ-променів підкреслює важливість використання сонцезахисного крему широкого спектру, який захищає як від UVA, так і від UVB випромінювання.

 

SPF-засіб, що захистить шкіру від обох типів УФ 

Використовуйте сонцезахисний засіб широкого спектру дії: крем UveeLite 50+

 

Крем UveeLite 50+ містить:

  • 5 фільтрів: 4 хімічних та 1 фізичний, вони потенціюють дію один одного. Фільтри від UVA та UVB, що знаходяться у складі крему забезпечують повну турботу про вашу шкіру. При цьому важливо зазначити, що засіб має найвищий ступінь захисту (50+). 

  • Олію дерева ши, яка сприяє зволоженню, утворенню колагену і підтримує молодість шкіри. Цей компонент також заспокоює при подразненні.

  • Алантоїн - запобігає запаленню, а також має регенеруючу та антиоксидантну дії.

 

Щоб SPF-засіб приносив максимальну користь необхідно наносити засіб від 1 до 4 разів на день – це залежить від чутливості шкіри до УФ-випромінювання (УФВ) та інтенсивності перебування під сонцем. При перебуванні під сонцем цілий день – наносити засіб кожні 4 години. Також важливо пам’ятати, що SPF-засіб необхідно використовувати навіть у похмуру погоду, оскільки УФВ проходить через хмари. 

 

Використовуйте SPF-засіб, щоб безпечно насолоджуватися сонцем, зберігаючи свою шкіру в ідеальному стані.

Ефективний захист від сонця – це не разове завдання, а щоденне зобов’язання. Однак витрачений час і зусилля того варті, оскільки вони сприяють оздоровленню шкіри та зниженню її ушкоджень.

 

Купити крем UveeLite 50+