Шкіра - найбільший орган людини, водночас найвразливіший перед патологічними процесами. Тому часто саме дерма сигналізує про порушення в роботі організму. Які ж види шкірних захворювань найбільш поширені та які симптоми говорять про їх наявність - розповідаємо далі у нашому матеріалі, аби ви вчасно попередили наслідки цих хвороб.

 

Шкірні хвороби, або дерматози - це специфічні захворювання, яким притаманні патологічні зміни шкіри та її придатків (волосся, нігтів) або видимих слизових оболонок. Захворювання шкіри досить виразно відрізняються за симптомами та тяжкістю. Вони можуть бути тимчасовими або хронічними, можуть бути безболісними, або спричиняти суттєвий дискомфорт. Деякі захворювання шкіри можуть бути незначні, а інші - загрожувати життю. Тому важливо не нехтувати візитом до лікаря і якнайшвидше отримати консультацію спеціаліста. Якщо вчасно не розпочати лікування, висипи на шкірі можуть залишити сліди, такі як темні плями, рубці та шрами.

 

Серед найбільш поширених захворювань шкіри виділяють наступні:

  1. Акне - запальне захворювання, причиною якого є закупорення фолікулів і прилеглих сальних залоз і, як результат, характеризується появою комедонов, папул, пустул, вузлів і / або кіст. Захворювання акне вважається найбільш поширеним типом дерматозу.
  2. Атопічний дерматит - шкірна хвороба запального характеру, якій характерні почервонінням епідермісу, сухість та сильним свербіж.
  3. Себорейний дерматит - обумовлений посиленим виділенням шкірного сала внаслідок порушення функцій сальних залоз шкіри. Найчастіше вражає скальп, центральну частину обличчя, передню частину грудей чи згинальні складки рук, ніг та паху. Найбільш поширене у немовлят віком 1-3 місяці та дорослих віком 30-60 років.
  4. Екзема. Якщо помітили на тілі жовті або білі лускаті плями, які відшаровуються, а також почервоніння, запалення і висип, швидше за все це екзема. Для цього виду шкірного захворювання також характерне утворенням безлічі дрібних бульбашок з рідиною.
  5. Псоріаз. Характерний появою лускатих, сріблястих, різко окреслених плям на шкірі. Плями зазвичай розташовуються на шкірі голови, ліктях, колінах і попереку. Плями можуть бути сверблячими або безсимптомним.
  6. Вітіліго - хронічна хвороба, зумовлена порушенням вироблення шкірного пігменту меланіну. В результаті розвитку захворювання відбувається процес депігментації шкіри, який провокує появу знебарвлених плям (зазвичай молочного або білого кольору). Вони можуть виникати на різних ділянках тіла, в тому числі на обличчі, грудях, руках, ногах.
  7. Гіперпігментація - надлишкове відкладення пігменту в шкірі. Причини появи темних плям можуть бути різноманітні, від порушень, або змін функцій в організмі до вітамінного дисбалансу.

 

Деякі хронічні захворювання шкіри спостерігаються від народження, а інші з’являються раптово пізніше. Причина дерматозів не завжди відома, але найчастіше шкірні захворювання провокують: сонце, вагітність, або стрес.

 

До основних причин шкірних захворювань відносять:

  • інфекційні: бактерії, віруси, грибки, паразити тощо;
  • спричинені зовнішніми факторами — хімічними, фізичними;
  • спричинені внутрішніми факторами — порушення метаболізму, розладами ендокринної, або нервової систем;
  • генетичний фактор;
  • порушенням розвитку шкіри тощо.

 

Більшість хронічних шкірних розладів мають ефективні методи лікування, які забезпечують тривалі періоди ремісії. Однак повністю їх позбутись неможливоі, відповідно, симптоми можуть з’являтися знову в будь-який момент.

 

Щоб запобігти появі раптових дерматозів, дотримуйтесь наступних порад:

  • Часто мийте руки з милом і теплою водою;
  • Уникайте спільного використання кухонного посуду та склянок з іншими людьми;
  • Уникайте прямого контакту зі шкірою інших людей, у яких є інфекція;
  • Спіть щонайменше 7 годин щоночі та дбайте про свій емоційних стан;
  • Пийте достатньо води;
  • Уникайте надмірних фізичних або емоційних навантажень;
  • Дотримуйтеся правильного раціону;

Займайтесь фізичними вправами.