З проблемною шкірою сьогодні стикається ледь не кожна третя людина на планеті. Неправильне харчування, порушення сну, стан екології, стреси - все це призводить до проблем зі шкірою, вугрових висипів та акне. Проте сучасні засоби догляду за шкірою дають можливість повернути шкірі здоровий вигляд. Як азелаїнова кислота працює на проблемній шкірі - розповідаємо далі.

 

Що таке азелоїнова кислота?

 

Азелаїнова кислота, також відома як азелац – це дикарбонова кислота природного походження, яка міститься в цілісному зерні жита, пшениці та ячменю й виробляється дріжджами (грибами виду Pityrosporum ovale).

 

В косметичних засобах кислота має широкий арсенал лікувальних властивостей та застосовується в медицині та косметології. Вона вважається чудовим відлущувальним засобом місцевої дії, який може майже все:

  • від зменшення кількості легких до помірних форм акне,
  • мінімізації запальних уражень розацеа та зменшення темних плям,
  • володіє антибактеріальним
  • та протизапальним ефектом.

 

Використання в косметології та властивості.

 

В косметології азелаїнова кислота зазвичай використовується в концентраціях від 15% до 20% для лікування вугрових висипів та акне легкого та середнього ступені важкості. Принцип дії полягає в тому, що азелаїнова кислота діє безпосередньо на епіцентр ураження шкіри, вбиваючи бактерії акне, які вражають пори шкіри.

 

Лікування вугрового висипу та акне

 

Використання засобів, які мають в своєму складі Азелаїнову кислоту зменшує вироблення шкірою кератину, який є природною речовиною, що сприяє росту бактерій акне - тож такі засоби забезпечують профілактику виникнення проблем зі шкірою.

 

Згідно проведених досліджень, у пацієнтів із акне, які користувалися двічі на день протягом 3 місяців засобами з азелаїновою кислотою (20%) значно зменшилась кількість комедонів, папул і пустул.

 

Зменшення темних плям та нерівностей

 

Також даний компонент здатний блокувати тирозиназу і має ефективний відбілюючий ефект для шкіри тим самим забезпечуючи лікування пігментації шкіри, включаючи мелазму та постзапальну гіперпігментацію. Азелаїнова кислота може використовуватись як основна діюча речовина, так і як допоміжна в поєднанні з іншими діючими речовинами.

 

Азелац позитивно впливає на загальний стан шкірного покриву, регулює роботу сальних залоз, мінімізує такі недоліки як розширені пори, дрібні зморшки, пігментацію, повертає епідермісу гладкість та здоров'я. Це делікатна речовина з сильною дією, призначена для шкіри, що потребує особливого догляду.

 

Також азелаїнова кислота працює як антиоксидант, надаючи здорового вигляду шкірі. Вона захищає шкірний покрив від негативної дії вільних радикалів, що дозволяє уповільнити процес утворення зморшок та підвищити пружність епідермісу. Адже, цей компонент регулює процес кератинізації, нормалізує надмірне потовщення рогового шару та запобігає закупорці пор кератином.

 

Антибактеріальний ефект

 

Окремо слід зазначити потужні антибактеріальні властивості кислоти, завдяки яким відбувається ефективна боротьба з анаеробними та аеробними бактеріями. В результаті терапії засобами з азелаїновою кислотою знищується близько 97% патогенів.

 

Тому, така агресивна дія кислоти повинна застосовувати в комбінації з м'яким доглядом за шкірою, особливо для власників чутливої шкіри.

 

Зміцнення судин

 

Ще однією лікувальною особливістю кислоти є її здатність зміцнювати стінки судин. Тому засоби у складі яких міститься дана речовина, рекомендуються людям з розширеними капілярами - куперозом.

 

Застосування азелаїнової кислоти

 

Перед застосуванням обов'язково проведіть патч-тест та проконсультуйтесь зі своїм дерматологом.

 

Азелаїнову кислоту слід наносити на уражену частину шкіру поступово, спочатку 1 раз на день, збільшуючи дозу. Використовуйте засоби до повного отримання результату, паралельно звітуйтесь лікарю про перебіг лікування.

Помітне покращення шкіри можна спостерігати вже після першого місяця застосування. Хоч азелаїнова кислота безпечна у використання та дуже рідко викликає побічні ефекти, але не радимо застосовувати засоби із цим компонентом довше 6 місяців. Також рекомендуємо під час лікування подбати про належне зволоження шкіри.