Коли ви дивитеся в дзеркало і на вас дивиться прищ, у вас з’явиться невпинне бажання його позбутись. І найшвидший та найпростіший спосіб на вашу думку - це видавити його. Тим більше, що прищі завжди з’являються у найнедоречніший час.
Хоча ніколи не буває найкращого часу, для нових висипів, вони завжди з’являються безпосередньо перед вечіркою, особливим подіями або великим сімейним святом.
Тож, чи справді так погано видавити надокучливий прищ? - Наша відповідь однозначна: так!
Чому так важливо не видавлювати прищі?
Уявіть, що прищ це як маленький мішечок, який містить жир, бруд, мертві клітини шкіри та бактерії. Коли ви проколюєте зовнішню оболонку прища, гній витікає. Якщо бактерії в цій оболонці разом з гноєм бризкають і потрапляють в інші пори, це може призвести до появи нових прищів.
Є ще один ризик. Будь-які маніпуляції з прищем, виколупування, виколювання чи видавлювання провокує проштовхування сміття та бактерій ще глибше у шкіру. Під час видавлювання ви також можете занести нові види бактерій з рук в прищ. Це може призвести до того, що прищ стане ще більш червоним, запаленим, набряклим та інфікованим, і навіть може призвести до постійного рубця.
Найкраще рішення - це дати прищу пройти повний цикл його “життя”.
Якщо не чіпати поодинокий висип, він загоїться сам за 3-7 днів. Якщо його видалити неправильно, він може залишатися тижнями або призвести до утворення рубців. В ідеальному випадку, якщо помітили прищ одразу нанесіть точкові антибактеріальні препарати. Наприклад, гель Perolite 2,5% чи Perolite 5%. Засоби містять анти-акне агент - бензоїл пероксид, який за короткий термін зменшить бактеріальне забруднення та загоїть уражену ділянку.
Як професіонали видаляють прищі
Дерматологи та добре підготовлені косметологи знають, як це зробити безпечно. Вони обробляють руки, одягають рукавички і проколюють прищ стерильною голкою, а потім видаляють вміст спеціальним інструментом. Отже, найкраще залишити видалення прища професіоналам.
Але, якщо ви все ж таки прийняли рішення позбавитись прища самостійно, рекомендуємо зробити це у правильний спосіб. Перед маніпуляцією врахуйте наступні поради:
1. Не видавлюйте прищ занадто рано. Зачекайте, поки ваш прищ не затвердіє. Це означає, що гній знаходиться близько до поверхні і готовий до витоку.
2. Перед процедурою ретельно вимийте руки теплою водою з милом і щіткою для нігтів. Саме під нігтями ховаються шкідливі бактерії, що пізніше провокують появу акне.
3. Якщо ви вирішили використати інструмент для видавлювання, наприклад, шпильку. Простерилізуйте її сірником або запальничкою. Дайте шпильці охолонути, а потім протріть її спиртом. Протріть прищик спиртом і налийте трохи на пальці.
4. Висушіть пальці та оберніть їх чистою серветкою.
5. Використовуючи шпильку тримайте її паралельно поверхні шкіри та обережно проколіть самий кінчик білого центру прищика.
6. За допомогою пальців або ватної палички обережно вичавіть прищ. Натисніть навколо (не на) білий кінчик прищика. Якщо гній не виходить легко, прищ ще не готовий до видалення.
7. Нанесіть більше спирту на уражену ділянку. Врахуйте, що можливі пощіпування.
Макіяж - як альтернатива видавлюванню
Замість того, щоб видавлювати прищик, ви можете приховати його за допомогою макіяжу. Виберіть покриття, яке є "некомедогенним", тобто не блокує пори.
Врахуйте, що коли ви намагаєтесь приховати прищ, ваша мета — зняти почервоніння, а не розгладити рельєф. Тому, не варто наносити шари макіяжу, адже таким чином ви створите ефект “маски” та гірку в ураженій частині обличчя. Це може бути не червона гірка, але вона все одно, вона буде більшою та помітнішою, ніж без маскування. Найчастіше для маскування використовуйтю консилери, або тональний крем із сухою, а не кремовою формулою.
Нанесіть засоби спеціальною кісточкою із короткою щетиною. Розтушуйте тонуючий засіб і за межами плями.
Якщо щодня чи тижня ви стикаєтеся із проблемою появи поодиноких висипів, поговоріть зі своїм лікарем або дерматологом про те, як впоратися з висипаннями.