Прищі - це більше, ніж просто косметична проблема. Шрами від них можуть залишити сліди на шкірі, що може призвести до низки комплексів та незручностей. Проте, не варто зневірюватись: існують ефективні засоби для усунення шрамів від прищів, які допоможуть вам повернутися до гладкої та бездоганної шкіри. 

Які причини появи постакне та як із ними боротись – розповідаємо далі у статті.

 

Як вирізнити постакне та які причини їх появи?

Шрами від прищів — це локальні сліди, які характеризуються зміною кольору та рельєфу шкіри, а також залишаються після того, як самі прищі зникли. Це дійсно поширене явище. Приблизно у 1 з 5 людей є шрами від прищів на обличчі, грудях або спині.

Щоб підійти до ефективного лікування постакне, важливо розуміти природу їх утворення. До найпоширеніших причин появи шрамів від прищів відносяться:

 1. Пошкодження шкіри: Коли прищ з'являється, він заповнюється бактеріями та забрудненням. Це може призвести до запалення та пошкодження шкіри, що в свою чергу сприяє утворенню шрамів.

 2. Видавлювання прища: Намагання видавити прищ або постійне дотикання до нього може посилювати запалення та розповсюдження бактерій, що сприяє поширенню уражень та затримку процесу заживання.

 3. Розмір та глибина прища: Глибокі прищі можуть пошкоджувати шари шкіри глибше, що може призвести до утворення шрамів.

 4. Генетичні чинники: У деяких людей наявність шрамів від прищів може бути спадковою рисою. Організм реагує на запалення шкіри різноманітно, що може впливати на процес загоєння та утворення шрамів.

 

Види шрамів від прищів

Прищі можуть залишати чотири різних видів рубців. Зазвичай, на шкірі може бути більше ніж один тип. Якщо ваша шкіра схильна до висипань, ви можете помітити:

 1. Гіпертрофічні (випуклі) рубці, що зовні нагадують горбки рожевого кольору та виникають внаслідок підвищення рівня колагену, як реакція на пошкодження шкірного покриву.

 2. Атрофічні (вдавлені) рубці – найчастіше з’являються на ділянці запального елемента через недостатнє вироблення колагенує

 3. Постзапальна гіперпігментація (дисхромія) проявляється у вигляді плям коричневого, жовтуватого чи сірого кольору. Така реакція відбувається в наслідок впливу ультрафіолетових променів на травмовані ділянки епідермісу, що разом з ослабленими захисними функціями шкіри та дуже швидким накопиченням меланіну надає покриву темних відтінків.

 4. Постзапальна еритема – сигналізує про судинні зміни шкіри, які проявляються характерними слідами синього фіолетового чи червоного кольору. Може з’являтись у людей зі слабкими капілярами чи після спроб видавити прищ.

 

Лікування постакне

Якщо ваша мета — усунути постакне, або зробити шрами від прищів менш помітними, в першу чергу, зверніться до лікаря-дерматолога за професійним оглядом стану шкіри та призначенням лікування.

Наразі сфера косметології досить розвинена, але якщо не вдаватись до косметологічних процедур, можна боротись з шрамами від прищів за допомогою місцевої терапії, або ж поєднувати ці методи.

Ви можете застосовувати високоефективний та універсальний компонент – азелаїнову кислоту, яка дієво бореться з постакне, пігментними плямами, а також має протизапальну та антимікробну властивості. Ця речовина міститься у таких засобах Elegant Group:

 • Крем Azelogy 20%

 • Гель Azelogy 10%

 • Гель Azelogy 15%

Перед застосуванням проконсультуйтесь із спеціалістом, який підбере необхідну для вашого стану та індивідуальних особливостей концентрацію та форму засобу.

І пам'ятайте, лікування шрамів від прищів - це процес, який потребує часу та терпіння, але з правильними методами та регулярним застосуванням ви можете досягти помітних результатів. Не соромтеся звертатися до фахівців та користуватися доступними засобами для досягнення гладенької та бездоганної шкіри, яка допоможе вам почуватися впевнено та привабливо.