Часто ми можемо почути певні стереотипи щодо жирного типу шкіри, як-от розширені пори, надмірний блиск та схильність до висипів (але це не завжди відповідає дійсності). Інше поширене переконання полягає в тому, що цей тип важче піддається старінню.  Також на шкірі жирного типу рідше з'являються зморшки, ніж, наприклад, як у власників сухого типу шкіри. Перелічені переконання дуже поширені, тому пропонуємо розібратись чи відповідають вони дійсності.

Утворення зморшок - це не єдина ознака вікових змін (хоча появу зморшок часто вважають однією з найяскравіших проявів старіння). 

Ознаками вікових змін шкіри також є: 

• пігментація

• розбиті кровоносні судини

• зменшення товщини шкіри

• розширені пори

• втрата пружності і тонусу

• дряблість шкіри.

Причиною появи зморшок  є руйнування та втрата волокон колагену та еластину, які відповідають за підтримку та структуру шкіри. Це пов’язано з внутрішніми чинниками старіння, способом життя, надмірною мімікою обличчя і найбільшим фактором - пошкодженням від сонця. Ці фактори впливають на всі типи шкіри.

 

Що означає жирний тип шкіри? Які особливості його старіння?

Жирний тип шкіри схильний до  підвищеного  вироблення себуму. Його надмірне продукування може бути викликане як генетично, так і внаслідок будь-яких збоїв у організмі.  

Жирна шкіра має свої особливості старіння, але це не обов’язково передбачає відсутність зморшок, або малу їх кількість. З плином вікових змін і на жирній шкірі стають помітні зморшки, але вони мають іншу форму та прояв. 

Генетично суха шкіра має тенденцію бути тоншою, пори меншими, а шкіра здається більш гладкою. Але тонкі лінії та зморшки виглядають більш виразними. З іншого боку, жирна шкіра має набагато більші пори та товстішу, але це забезпечує додатковий прошарок для шкіри. Саме тому на жирній шкірі буде менше зморшок, які часто зустрічаються в ділянці чола. 

Жирна шкіра, як правило, товстіша там, де є більше сальних залоз, що означає, що лінії лоба можуть бути менш помітними. Однак жирна шкіра може призвести до більш глибоких зморшок у нижній половині обличчя з більшою втратою тонусу.

Що стосується області навколо очей, то тут немає значення тип шкіри. Адже наявність сальних залоз не корелює з гусячими лапками в області очей. Ці лінії з’являються незалежно від типу шкіри. Тому стереотип, що жирний тип шкіри старіє пізніше - недоречний. 

Для глибоких зморшок, які утворюються в нижній частині обличчя, необхідне місцеве лікування спеціалізованими засобами, що містять ретиноїди. Компанія ELEGANT GROUP має широкий портфель засобів з вмістом ретиноїдів, що мають зручні форми та концентрації для кожного пацієнта. 

Також радимо дотримуватись систематичного щоденного зволоження шкіри.

Ще одними з важливих етапів догляду за жирною шкірою є очищення та захист від УФ-променів. Ваш лікар підбере необхідний Вам засіб для очищення шкіри, що може містити активні компоненти націлені на подолання певних недоліків. Якщо Вас турбує саме надмірне виділення себуму - радимо використовувати для щоденного очищення шкіри спеціалізований та з натуральним складом гелі для вмивання Revera Лимон чи Revera Деревне вугілля. Ці засоби подбають про очищення шкіри та підготують її для нанесення лікувальних засобів.  

Для щоденно використання захисту від УФ-променів радимо користуватися UveeLite 50+, який містить УФ-А та УФ-В фільтри (крем містить 4 фізичних та 1 хімічний фільтри). Сонцезахисний крем UveeLite 50+ підходить для всіх типів шкіри. 

Також рекомендуємо використовувати засоби по догляду за шкірою, які містять гіалуронову кислоту, оскільки вони є чудовим варіантом для розгладження тонких зморшок.

Ви можете обрати зволожуючий крем, що містить гіалуронову кислоту, а також додаткові важливі компоненти. Обирайте засіб відповідно до ваших потреб:

Dermolite Replenishing – зберігатиме вологу у шкірі, омолоджуватиме та пом`якшуватиме.

Dermolite Ceramide – надасть шкірі живлення та зволоження. Бореться з ознаками фотостаріння або вікових змін шкіри.

 

Кожен тип шкіри має свої особливості і процес старіння шкіри кожного типу відбувається за певним сценарієм. Ми всі маємо унікальну шкіру, тож потрібно дбати про себе та слідувати професійним  протоколам омолодження та догляду.