Симптоми псоріазу у кожного пацієнта проявляються по-різному. Це може бути пара подразнених плям на шкірі, або серйозні, дискомфортні спалахи по всьому тілу. Іноді пацієнт може все життя мати легку форму захворювання. В інших випадках псоріаз з часом прогресує, тому це ускладнює стан і форму даної патології, що суттєво погіршує якість життя. 

Чому це відбувається? 

Як контролювати симптоми псоріазу? Розповідаємо далі у статті.

Фактори що впливають на форму та перебіг псоріазу

Що робить симптоми псоріазу легким, помірним чи важким? Насправді, це певні фактори:

☝️Розмір уражених ділянок. Більшість людей, які живуть із псоріазом, мають легку форму захворювання, що покриває менше 2% їхньої шкіри, яка може збільшуватися до 3%-10% при помірному псоріазі. Стан важкий, коли уражена ділянка охоплює 10% або більше тіла. Щоб самостійно надати приблизну оцінку, використовуйте долоню як вимірювальний інструмент - вона дорівнює приблизно 1%.

☝️Зовнішній вигляд. Як виглядають ваші поразки? Надмірне лущення, потовщення чи знебарвлення свідчат про те, що ваш псоріаз має важку форму.

☝️Якість життя. Якщо псоріаз впливає на ваше повсякденне життя, фізично, ментально та соціально, будь який явний дискомфорт говорить про помірну або важку форму захворювання.

☝️Локальність. Псоріаз у певних областях вашого тіла може визначати форму захворювання. Наприклад, псоріаз на шкірі голови, долонях, підошвах і складках шкіри (наприклад, на внутрішній стороні ліктя) важче лікувати, і це можлива ознака того, що стан захворювання серйозний.

Дослідники та лікарі також використовують індекс області та тяжкості псоріазу (PASI), щоб визначити ступінь та форму захворювання. Оцінка PASI може змінюватись від 0 до 100 - чим вище ваш бал, тим чистіша ваша шкіра.

Чому псоріаз прогресує?

Певні речі у вашому повсякденному житті, такі як зміни погоди чи настрою, можуть призвести до спалаху псоріазу або погіршити його. До них відносяться:

🔘 Погода. Падіння температури та вологість є поширеними тригерами. Багато людей вважають, що спекотна, сонячна та волога погода полегшує подразнення шкіри. Але деякі форми псоріазу погіршуються при дії сонячного світла.

🔘 Стрес та сильні емоційні зміни. Ваш мозок та шкіра тісно пов'язані. Стрес може викликати імунну реакцію у вашому тілі, яка проявляється на вашій шкірі у вигляді спалаху псоріазу. Слідкуйте за змінами настрою та психічного здоров'я. До них відносяться гнів, депресія та тривога.

🔘 Травми шкіри. Травма шкіри – навіть невеликий забій чи синець – може пізніше призвести до спалаху псоріазу. Це реакція, яка називається явищем Кебнера.

🔘 Ліки, що відпускаються за рецептом. Поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж приймати ліки від високого кров'яного тиску, проблем із серцем, тощо.

🔘 Зміни у схемах лікування. Коли ви припиняєте приймати певні ліки, особливо стероїди, це може посилити псоріаз.

Контроль симптомів псоріазу

Контроль симптомів псоріазу передбачає застосування 

  • кератолітичних
  • антисептичних

  • себостатичних

  • протисвербіжних компонентів. 

 

Необхідний склад речовин, що здатні допомогти боротись із вищеописаними симптомами, міститься у засобах серії Tarlic:

  • Мило Tarlic: кам'яновугільний дьоготь- 1%, саліцилова кислота - 3%;

  • Шампунь Tarlic: кам'яновугільний дьоготь - 4,25%, саліцилова кислота - 2%;

  • Крем Tarlic Max: кам'яновугільний дьоготь - 4,25%, саліцилова кислота - 2%

Особливість засобів Tarlic у тому,  що при виробництві використовуються сучасні технології, які дозволяють прибрати специфічний запах кам’яновугільного дьогтю, при цьому зберегти усі його цілющі властивості.

Перед застосуванням рекомендуємо проконсультуватись зі своїм лікарем.