У більшості вагітних жінок під час вагітності відбуваються певні зміни шкіри, включаючи фізіологічні або гормональні, погіршення наявних захворювань шкіри або поява нових дерматозів. Більшість вагітних жінок значною мірою стурбовані доступністю варіантів лікування з хорошими профілями безпеки, особливо для догляду за шкірою та волоссям, для підтримки їх зовнішнього вигляду та здоров’я. Хоча більшість методів лікування рекомендується використовувати після пологів, є деякі альтернативи для запобігання та лікування уражень шкіри під час вагітності.


У цій статті ми розглянемо компоненти та засоби портфелю Elegant Group, які в більшості випадків дозволено використовувати під час вагітності.

 

Вагітність та зміни на шкірі

Більшість вагітних жінок часто відчувають деякі зміни шкіри, включаючи фізіологічні (гормональні) зміни, погіршення існуючих дерматозів і специфічні дерматози під час вагітності, які потребують особливого догляду та лікування. Усі ці стани пов’язані зі зміною гормонів, судин, метаболізму та імунологічних умов під час вагітності.

Однією з помітних фізіологічних змін під час вагітності є збільшення андрогенів, які викликають прогресування або погіршення вульгарних вугрів, а також посилення росту волосся в організмі. У дослідженні Урасакі М. “Skin Physiological Alterations in Pregnant Women of Public System Health” показано, що у 91,1 відсотка вагітних жінок розвинулися ураження шкіри, пов’язані з вагітністю, і приблизно 67,2 відсотка змін шкіри вплинули на їхню впевненість і здоров’я. 

Найпоширенішою проблемою під час вагітності є гіперпігментація шкіри, за нею слідують судинні зміни, розтяжки та вульгарні вугрі. Тому, враховуючи наслідки цих захворювань, лікування, або ж підтримуюча методика навіть у вагітних має тривати, але необхідно врахувати безпечність компонентів, що містяться у засобах.

 

Безпечні компоненти для лікування захворювань на шкірі при вагітності

Загалом існують певні занепокоєння щодо безпечних засобів для догляду за шкірою для вагітних. Тому жінки при надії часто запитують дерматолога про безпеку місцевих і системних препаратів. Клінічні випробування та систематичний огляд щодо профілю безпеки місцевих препаратів під час вагітності дуже обмежені через етичні норми. 

Хоча більшість методів лікування рекомендується застосовувати лише після пологів, існують деякі альтернативні методи для запобігання та лікування уражень шкіри під час вагітності. 

Гіперпігментація є найпоширенішим ураженням шкіри, яке турбує велику кількість вагітних жінок, і найчастіше зустрічається у темного типу шкіри. Гіперпігментація зазвичай покращується після пологів, але вона часто зберігається та спричиняє проблеми з лікуванням. Дозволеним безпечним компонентом для усунення плям є азелаїнова кислота, яка може бути як у формі гелю, крему та і у лосьйоні, що зручно для використання на великих ділянках шкіри.
Серед засобів Elegant Group азелаїнова кислота міститься у лінійці Azelogy. Для лікування гіперпігментації лікар може призначити вам:

  • лосьйон Azelogy 5% або 10%,

  • або гель Azelogy 10% чи 15%, 

  • або ж крем Azelogy 20%

 

Вульгарні акне

При лікуванні акне слід уникати використання ретиноїдів для місцевого застосування під час вагітності. Варто віддати перевагу таким кислотам як саліцилова кислота, що містяться у всій лінійці Clozac, або ж азелаїновій кислоті - засоби Azelogy.

Також, ще одним безпечним компонентом для лікування акне у вагітних жінок можу бути - чистий бензоїл пероксид. Цей компонент міститься:

  • у засобі для вмивання Perolite Face Wash (1%, 2%, 3%),

  • у милі Perolite (2,5%),

  • у гелях Perolite 2,5% та Perolite 5%.

 

Розтяжки

Розтяжки - ще одна поширена проблема шкіри серед жінок під час вагітності та після пологів. Для покращення стану шкіри, усунення або значного зменшення видимих дефектів радимо застосовувати крем від розтяжок Femilite.

 

Не нехтуйте сонцезахистом

Рекомендуємо не забувати про щоденне застосування SPF-засобу з високим рівнем захисту. Наприклад, як у Uveelite 50+. Засіб містить містить УФ-А та УФ-В фільтри з найвищим ступенем захисту від сонця. 

 

Щоб насолоджуватись вагітнітністю та цим особливим періодом, не зволікайте, зверніться до дерматолога та неодмінно розпочніть свою турботу за тілом, яке невдовзі подарує нове життя.