Шкіра - найбільший орган людини. Коли ви відчуваєте певний дискомфорт на ділянці тіла, його важко ігнорувати. Саме тому ви можете помітити так багато засобів на поличках в магазинах з поміткою “для чутливої шкіри”. Адже саме такий тип потребує особливого догляду. Але що ж таке “чутлива шкіра”? Яким рекомендаціям необхідно слідувати, аби симптоми цього типу шкірі не впливали на якість життя – розповідаємо далі у статті.
Яка вона – чутлива шкіра?
Чутлива шкіра - це перш за все стан шкіри, якому характерна схильність до підвищеного подразнення, а також вираженої реакції у відповідь на різні подразники: холод, вітер, спеку, стрес, косметичні засоби, продукти харчування, нестача вітамінів і т.д.). Реакція чутливої шкіри може бути різною, від помірного дискомфорту і сухості, стягнутості, до почервоніння, свербіжу, лущення та появи висипань.
Часто чутливість шкіри може бути також спричинена такими захворюваннями, як екзема, контактний дерматит, розацеа тощо.
Чутлива шкіра може бути як і у сухого, так і жирного чи комбінованого типу шкіру. При цьому найбільш схильні до чутливості шкіри саме сухий тип шкіри. Тому, часто можна сплутати прояви сухого типу шкіри із проявами чутливості епідермісу.
Суха чи чутлива шкіри: як розрізнити?
Через схожість симптомів, шкіра може бути як чутливою, так і схильною до сухості, але існує різниця між цими типами.
Сухість шкіри виникає тоді, коли верхній шар епідермісу висихає через брак вологи. Це може бути спричинено генетичними факторами та факторами навколишнього середовища — дуже низькими або дуже високими температурами, — а також жорсткими засобами для вмивання.
Симптоми сухості шкіри включають:
-
Стягнутість шкіри
-
Легкий свербіж
-
Лущення
-
Тріщини на шкірі, які можуть кровоточити
При цьому, чутлива шкіра може проявлятись так:
-
Червона, набрякла та свербляча шкіра
-
Почервоніння шкіри з набряком або без нього
-
Шкіра, яка щипає, або пече
-
Висип або кропив'янка
-
Сухість та тріщини
-
Ділянки шкіри сухі, жорсткі
Як доглядати за чутливою шкірою?
Якщо у вас чутлива шкіра, швидше за все ці прояви супроводжуватимуть вас все життя. Але вам необхідно звернути увагу на ряд певних рекомендацій, які забезпечать зниження чутливості та дискомфортних відчуттів:
-
Уникайте прийняття дуже гарячого, або холодного душу.
-
Не скрабуйте, не пілінгуте шкіру, навіть якщо в цьому є необхідість.
-
Оберіть засіб для вмивання обличчя та тіла зі зволожуючими та регенеруючими компонентами, що дбатиме про очищення від бруду та заспокоюватиме. Зверніть увагу на вміст у засобах таких компонентів як алантоїн, D-пантенол та ніацинамід.
-
Використовуйте сонцезахисний крем, який підійде для чутливої шкіри. Ви можете обрати крем Uveelite SPF 50+. А також, при активному сонці, ховайте шкіру під одяг та головні убори.
-
Регулярно застосовуйте зволожуючий крем, щоб запобігти сухості шкіри. Наприклад, ви можете звернути увагу на крем із сечовиною та молочною кислотою Dermolite Replenishing. Цей засіб підійде для чутливої, сухої та шорскої шкіри.
-
Уникайте нанесення парфумів на шкіру.
-
Не перевантажуйте шкіру декоративною косметикою. При можливості, обмежте використання, або підбирайте косметику із позначкою “для чутливої шкіри”.
-
Уникайте сильно ароматизованих косметичних засобів і пральних порошків.
-
Бережіть себе від нервово-психічних навантажень.
Ці, досить не складні кроки сприятимуть полегшенню стану, зменшенню подразнень та відновленню шкіри.
Якщо ви відчули на шкірі дискомфорт, найперше, потрібно визначити причину виникнення чутливості та обмежити її повторення. І пам'ятайте, знайти та підібрати необхідні засоби для вашого типу шкіру допоможе дерматолог.