З віком тіло людини зазнає різноманітних змін. Старіння – природний процес. Деякі з найбільш помітних вікових ознак зазвичай проявляються на поверхні шкіри, особливо на руках.

Ми звикли приділяти особливу увагу шкірі обличчя. При цьому часто нехтуємо руками. Застосовуючи дбайливий догляд за шкірою рук, ми можемо уповільнити процеси вікових змін та зберегти їх природну красу.

Як зберегти тонус та еластичність шкіри? Які косметичні засоби сприяють омолодженню? Пропонуємо детальніше розглянути ознаки старіння шкіри на руках і шляхи до їх молодості та здоров'я.

 

Ознаки старіння шкіри рук

Перші ознаки старіння шкіри можуть проявлятись з 25 років. Виділяють три основні ознаки старіння шкіри, ознайомившись з якими, ви зрозумієте, що час дбати про стан своєї шкіри та боротись із наявними симптомами.

 

Вікові плями

Так як шкіра рук має велику відкриту ділянку тіла, з часом на ній можуть з'явитися вікові плями, які також називають сонячними плямами або старечі плями, складаються з плоских круглих плям на шкірі від коричневого до чорного кольору.

Саме на руках часто з’являються пігментні плями, але вони також можуть вражати обличчя та груди.

Причина появи таких плям в основному викликана впливом ультрафіолетових (УФ) променів.

Появу вікових плям можна попередити, зменшивши вплив ультрафіолету. Захищайте руки, застосовуючи сонцезахисний крем щодня не лише на шкіру обличчя, а й на шкіру рук.

 

Суха, луската шкіра

Сухість, шороховатість шкіри часто є саме ознакою старіння. Такі симптоми спричинені нестачею води. Зневоднена шкіра стає тонкою, що призводить до втрати об'єму та говорить про руйнування водно-ліпідного бар'єру. 

Поганий кровообіг також може призвести до сухості шкіри. Це може бути викликано:

  • дієта з відсутністю рекомендованої кількості певних мінералів і поживних речовин

  • поганий сон

  • відсутність фізичних вправ

 

Холодна суха погода також може погіршити сухість рук.

Ви можете запобігти сухості та зневодненню рук, дотримуючись наступних рекомендацій: 

  • Завжди надягайте рукавички на вулиці протягом зимових місяців, щоб запобігти подальшій втраті вологи;

  • Наносьте крем для рук кожного разу, коли миєте руки;

  • По можливості не занурюйте руки у воду на тривалий період часу;

  • Використовуйте латексні рукавички при виконанні побутових справ.

 

Лікування сухих рук залежить від тяжкості сухості, тріщин і лусочок. 

Обирайте дбайливий зволожуючий крем, що утримуватиме вологу та не створюватиме “липкого” ефекту.  

Крем також варто наносити на ніч. Якщо шкіра дуже суха і необхідно отримати максимальний ефект, одягніть бавовняні рукавички. 

Надзвичайно суха шкіра може отримати користь від засобів, що містять молочну кислоту, яка діє як ексфоліант, видаляючи мертві клітини шкіри.

 

Зморшкувата шкіра

Тонкі лінії з’являються в результаті втрати колагену. Ці білкові волокна мають властивість зменшуватись з віком. Однак вироблення колагену може зменшитись і в молодому віці до 30 років.

Втрату колагену на руках можна певною мірою коригувати. Наприклад, прибрати шкідливі звички із свого життя, такі як куріння. Саме тютюнозалежність безпосередньо відповідає за втрату колагену.

Вплив УФ-променів також може сприяти появі зморшок на шкірі з віком. Щоденний сонцезахисний крем є обов’язковим.

 

Засоби, що подбають про шкіру ваших рук

Якщо ви відслідковуєте певні зміни на руках, не баріться та додайте до свого щоденного ритуалу зволожуючі креми відповідно до ваших потреб. 

Dermolite Ceramide – зволожуючий крем на основі керамідів, що дбають про бар’єрну функцію шкіри та контролюють втрату вологи. Крем надасть максимального живлення та зволоження сухій шкірі та попереджатиме появу шкірних захворювань, таких як ксероз чи атопічний дерматит.

Dermolite Emollient – ніжний зволожуючий крем з олією дерева Ши, алантоїном та антиоксидантним комплексом M-Shuttle-SC. Завдяки своєму складу, засіб сприятиме омолодженню, зволоженню шкіри рук, а також утворенню колагену та підвищенню тонусу шкіри.

Однак, якщо ви помічаєте товсті лусочки, або значні коричневі плями, які не зникають, можливо, настав час звернутися до дерматолога. Спеціаліст огляне ваші симптоми та виключить будь-які основні захворювання, наприклад, такі як екзема.

Дерматолог також може порекомендувати лікувальні креми або професійні процедури при інтенсивному старінні шкіри рук.