Екзема, як запальне захворювання шкіри, здатне викликати свербіж, сухість і лущення шкіри. При атопічній екземі такі реакції відбуваються через те, що шкірний бар’єр не функціонує належним чином. Догляд за шкірою може допомогти в цьому і є важливою частиною лікування екземи.
Екзема може з'явитися на будь-якій частині тіла, але коли вона вражає ваше обличчя, її важче приховати. Шкіра на обличчі також більш чутлива, а значить, потребує особливого догляду. Далі в матеріалі ми розповімо як впоратися з екземою на обличчі, щоб мінімізувати прояви та дискомфортні відчуття.
Поради щодо догляду за шкірою
- Уникайте подразників
Першим кроком у лікуванні екземи на обличчі є спроби запобігти їй. Слідкуйте за тим, які засоби для очищення шкіри можуть викликати симптоми. Ретельно вибирайте засоби для щоденного догляду, вони не мають містити агресивних речовин. Врахуйте, що будь-який продукт, який ви наносите, має бути призначеним для чутливої шкіри.
Після обережного вмивання витріть обличчя та руки насухо одноразовим рушником. В жодному разі не тріть шкіру та не робіть пілінг.
-
Мінімізуйте макіяж
Як би не хотілось приховати уражені ділянки, врахуйте що тональний крем і туш для вій можуть подразнювати шкіру, схильну до екземи. Тому, якщо це можливо, виключіть їх із своєї рутини. Якщо ваш макіяж викликає загострення, відмовтесь від нього на кілька днів, а потім наносьте по одному продукту, щоб точно визначити який саме засіб ваша шкіра приймає, а який ні. При екземі слід звернути увагу на мінеральний макіяж, він може буде кращим варіантом та більш лояльним для шкіри.
-
Вибирайте тканини, які не подразнюють
Синтетичні тканини та шерсть подразнюють шкіру. Подбайте також про постіль, адже ваше обличчя стикається з постільною білизною протягом багатьох годин щовечора. Спіть на делікатних тканинах. Обирайте м’яку постільну білизну, яка допомагає вам зберігати відчуття прохолоди. Шовк, органічний бамбук і простирадла зі 100% бавовни – хороший вибір.
-
Догляд за ділянками навколо очей
Шкіра навколо очей особливо чутлива. Для лікування екземи на повіках лікар може призначити м’який місцевий стероїд. Занадто сильний стероїд може потоншити шкіру. Адже ваші повіки вчетверо тонші за решту шкіри обличчя.
-
Подбайте про губи
Коли екзема вражає ваші губи, уникайте покусування та облизування губ. Це може лише призвести до ще більшої сухості та тріщин. Використовуйте дбайливі бальзами для губ без агресивних компонентів, які також захищатимуть шкіру губ від обвітрювання.
-
Зволожуйте шкіру
Щодня користуйтесь зволожуючим кремом. Обирайте зволожуючі засоби для комплексного догляду при дерматологічних захворюваннях. Під час лікування екземи рекомендуємо застосовувати крем Dermolite Uronic. У складі засобу діють такі активні компоненти:
-
сечовина 10%
-
молочна кислота 2%
-
гіалуронова кислота 0,2%
Засіб містить важливі компоненти, що підтримують нормальну гідрацію шкіри і, що не менш важливо, зменшують дискомфортні відчуття та свербіж. Сечовина, у складі крему, сприяє посиленню кератолітичної дії та прискорює оновлення шкіри.
Молочна кислота у складі засобу Dermolite Uronic володіє зволожуючою та освітлюючою дією. А гіалуронова кислота утворює на поверхні шкіри в’язко-пружну плівку, яка допомагає зберігати вологу та пом'якшує шкіру.
-
Боріться із стресом
Досить часто загострення екземи розвивається на тлі стресу. Навчіться опанувавати себе у стресових ситуаціях і мінімізуйте їх вплив на вашу нервову систему. Вам можуть допомогти спеціальні психологічні методики, йога та спорт. Зміна роду занять теж може допомогти в боротьбі зі стресом.
-
Дбайте за шкірою, навіть якщо екзема відступила
Ділянка шкіри, яка раніше була уражена, може запалюватися знову. Тому такі зони потребують особливого догляду. Не забувайте дотримуватися вищеописаних порад навіть після того, як на шкірі зникли абсолютно всі висипи.
У будь-якому разі періодично звертайтесь до лікаря. Спеціаліст контролюватиме перебіг захворювання та, за необхідності, включить до схеми лікування додаткові препарати.